Marketing dla trenera – jak się zaprezentować w sieci?

Marketing dla trenera – jak się zaprezentować w sieci?

W Polsce coraz bardziej popularny staje się zawód trenera personalnego. Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba instruktorów. W dzisiejszych czasach w tym zawodzie nie liczą się tylko umiejętności trenerskie, ale także marketing.

Dlaczego marketing jest tak ważny dla trenera personalnego?

Głównym powodem, dla którego marketing jest ważny dla trenera personalnego, jest dotarcie do klienta. Spędzając prawie cały dzień na siłowni nie zawsze mamy możliwość nawiązać rozmowę z potencjalnym klientem. Jeśli jednak Ci się uda – może nie starczyć Ci czasu na przekonanie go do skorzystania z Twoich usług. W dzisiejszych czasach klienci szukają pomocy w Internecie. Jest to główny kanał dotarcia do potencjalnego klienta. Wykorzystaj ten fakt i zaistniej tam, gdzie może znajdować się Twój przyszły podopieczny. Zareklamuj swoje usługi trenerskie w Internecie!

Wykorzystaj siłę social mediów

Pierwszym krokiem na prezentację swoich usług w sieci jest założenie wszelkich profili na przeróżnych portalach społecznościowych jak np. Facebook. Prowadzenie swojego fanpage’a da Ci możliwość zaprezentowania swoich usług w szerszej grupie odbiorców. Z badań wynika, że większość klientów przed podjęciem decyzji o wyborze instruktora – przegląda ich profile szukając opinii o ich działalności. Pamiętaj, żeby wyróżniać się na tle konkurencji!

Treść na fanpage – Trener personalny

To, co ma odróżniać Cię od innych trenerów personalnych to treść wprowadzana na Twoje profile. Przemyśl dokładnie, jakie wartości chciałbyś przekazywać swoim fanom. Dobrym sposobem jest tworzenie wpisów, których głównym celem jest edukowanie czytelników. Większość osób zacznie odbierać Cię jako osobę, która jest ekspertem w swojej dziedzinie. Ważną rolę w przypadku social mediów odkrywa systematyczność w publikowaniu – ustal sobie np. publikację 3 – 4 wpisów w ciągu tygodnia. Zaplanuj tematy wpisów z góry – ułatwi Ci to pracę. Nie będziesz później tracił czasu na wymyślanie postów.  

Wizytówka Trenera Personalnego – strona internetowa

Dobrym uzupełnieniem działań marketingowych jest założenie własnej strony internetowej. Możesz skorzystać z generatorów oferujących darmowe szablony witryn – jednak nie licz, że będą do końca darmowe. Najczęściej wprowadzenie dodatkowych elementów na stronę założoną w ten sposób dużo kosztuje. Jeśli jesteś w stanie przeznaczyć niewielką część swojego budżetu, lepiej skorzystaj z oferty freelancera lub agencji interaktywnej. Wykonane zlecenie będzie dostosowane do Twoich potrzeb i głównego celu – prezentacji w sieci. Potraktuj swoją stronę jak wizytówkę. Stworzenie własnej strony internetowej zwróci Ci się w postaci nowych klientów.

Pozycjonowanie w wyszukiwarce

Na pewno spotkałeś się z sytuacją, gdy dana strona internetowa wyskakuje jako pierwsza w wyszukiwarce, gdy wpiszemy interesujące nas hasło. Same stworzenie swojej witryny nie wystarczy – trzeba ją jeszcze wypozycjonować. Jest to dość mozolny i nieraz trudny do osiągnięcia proces. Ciężko jest przebić się przed strony wielkich firm, którzy mają od tego ludzi – profesjonalistów. Jeśli nie masz środków, które możesz przeznaczyć na płatną reklamę lub wynajęcie profesjonalnej agencji – jest to praktycznie niewykonalne.

Wykorzystanie wypozycjonowanych stron internetowych

Jeśli nie masz czasu na zajmowanie się stroną lub po prostu nie masz możliwości przeznaczenia dużych sum na jej pozycjonowanie, mamy dla Ciebie świetną alternatywę. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z wypozycjonowanych już przeglądarek, które  mają stabilną pozycję pod wyszukiwanymi frazami. Zajrzyj pod LepszyTrener.pl

 

E- mail marketing dla trenera personalnego

Dobrym sposobem na reklamę swoich usług jest wykorzystanie adresów mailowych. Sporządź krótkiego maila prezentującego Twoją działalność.  W dzisiejszych czasach mailingi cieszą się dużą popularnością.   Kontakt możesz zdobyć na kilka sposobów:

  • Organizuj konkursy na swojej stronie, w których wzięcie udziału jest możliwe tylko po zapisaniu się na newsletter. Najlepiej, jeśli nagroda będzie wartościowa i wygraną otrzymają przynajmniej 3 osoby – wtedy czytelnik zdaje sobie sprawę, że ma szanse wygrać.
  • Połącz swoją stronę internetową z profilem na Facebooku, która będzie bezpośrednio zbierać kontakty.
  • Wykorzystaj moc programu do e-mail marketingu Facebook. Wzbogać swój fanpage o dodatkową zakładkę, gdzie Twoi fani będą mogli zostawiać swojego maila w celach kontaktowych.

Podsumowanie

W tym artykule zostały przedstawione podstawowe kroki w promocji swoich usług w Internecie. To, jaką drogę wybierzesz zależy wyłącznie od Ciebie. W imieniu całego portalu LepszyTrener.pl życzymy Ci sukcesów w pracy i wielu klientów!

 

Autor:

Mateusz Matysiak

Przedstawiciel serwisu dla trenerów personalnych LepszyTrener.pl

https://lepszytrener.pl

Dodaj komentarz

zamknij menu
×

Koszyk